Felsorakoznak a babák

Ezeket a Tilda babákat még tavaly csináltam november, december környékén. A vörös hajú, barna ruhás baba Anne Shirley, Lucy Maud Montgomery regényéből. Ez a kedvenc könyvsorozatom, életem meghatározó olvasmánya. A mellette ülő babát Sira Quirogának képzelem az Öltések közt az idő c. könyvből, bár az én babámnak sötétebb a haja. A sötétkék horgolt ruhás Tildát fehér filckabáttal a mamámnak csináltam karácsonyra (miután felelevenítettem régóta feledésbe merült horgolási tudásomat). A fehér horgolt ruhás, piros filckabátos baba pedig az én nagy büszkeségem.

Nagy nyuszi

Ma nagy nyuszit varrtam. Kicsit más volt a szabásmintája, mint a picinek, így igazi Tildás hosszú lábai lettek. Kantáros nadrágot csináltam neki, aminek a pántját a hátán X alakban varrtam fel. A sapiját visszakunkorítottam, így olyan lett, mint egy kalap. Négy órán keresztül dolgoztam vele, máris mutatom a végeredményt. 

Nyuszi úr

Elkészült a fiú nyuszi is kantáros pöttyös nacival, íme:

 

Tapsifüles

Ma kislány nyuszit varrtam. Ez volt az első nyuszi varrásom, és nem is volt könnyű. Nehéz volt a szűk részeknek a kiforgatása, és a tömése is. Kicsit megküzdöttem a sapijával, pedig első ránézésre nem is tűnt bonyolultnak. Az orrát hímzőfonallal hímeztem, a szemét fekete filccel rajzoltam meg. Már csak egy fiú nyuszi kéne mellé... :)

 

 

Csiga varrása

A hétvégén csigákat varrtam, egyet pöttyös barna házzal, és egyet rózsaszín házzal. Természetesen Tilda könyvből vettem a szabásmintát, és nem is tűnt nehéznek az elkészítése. Igazán sokáig a csiga szemének vagy fülének (magam se tudom eldönteni, mert fekete filccel végülis megrajzoltam a szemét) a kiforgatása tartott, mert olyan pici és szűk volt. A házat kézzel varrtam a testéhez a legkisebb öltéssel, hogy szép legyen és kevésbé látszódjon. 

Íme a végeredmény:

Bemutatkozás

Zsuzsinak hívnak, 24 éves vagyok, és 2014 óta foglalkozom varrással. Ekkor vettem meg ugyanis első használt varrógépemet Székesfehérváron, ami, azóta is hűséges társam. Már gyermekkoromban is nagy lelkesedéssel fordultam nagymamám felé, aki próbált engem bevezetni a varrás, kötés, horgolás rejtelmeibe, bár az időben még csak a babáimnak varrtam különböző ruhákat, azt is kézzel. A varrógéppel akkor még nem kerültem komolyabb kapcsolatba, legfeljebb háztartástan órán. Befejeztem az egyetemet, és a munkakeresők világát élve, az jutott az eszembe kéne valami hobbit találnom. Érlelgettem egy kicsit a gondolatot, aztán célirányosan belevágtam. Emlékszem egy egész napon keresztül azt gyakoroltam, hogyan kell befűzni a cérnát a varrógépbe, míg nem a párom hazajött a munkából, és 5 perc alatt megcsinálta, ami nekem órákon keresztül nem sikerült. Mára már a Finesse varrógépem az egyik legjobb barátom. Főként textildíszeket, babákat, állatokat varrok kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

Nem olyan régen fedeztem fel a Tilda könyveket, innen származik az oldalam neve kissé átalakítva: „Zs”ilda alkotóműhelye. Ez nem csak azért fontos, mert a nevem kezdőbetűjével kezdődik, hanem mert igyekszem az alkotásokba valami egyediséget belecsempészni, így pedig már nem mondhatom rá, hogy kimondottan Tilda lenne.

Bemutatkozásom zárómondataként végül csak annyit írnék, hogy jó nézelődést kívánok Mindenkinek!